די לחד פעמי!

הפלסטיק החד פעמי מייצג את סגנון החיים של "השתמש וזרוק". בישראל נעשה בכל שנה שימוש בכ-9.5 מיליארד (!) כלים חד פעמיים. הפלסטיק החד פעמי הוא אחד מאויבי הסביבה הגרועים ביותר. לאחר שימוש קצר, לעיתים של שניות ספורות, הוא מושלך לאשפה או גרוע מכך לשטחים הפתוחים ולים, שם הוא מתפורר למיקרו-פלסטיק הפוגע ביצורים הימים ומגיע גם לגופינו.

הפיתרון של מיחזור פלסטיק רחוק מלספק. חלק מסוגי הפלסטיק לא ניתן למחזר, חלק אחר הוא תערובת סוגי פלסטיק וחומרים אחרים וקשה להפריד בינהם, וחלק אחר ניתן למחזר רק פעם אחת כי איכות חומר הגלם יורדת. בסופו של דבר מרבית הפלסטיק מגיעה למזבלות או מזהמת את הטבע. 

בשנים האחרונות נכנסו לשוק כלים חד פעמיים העשויים מחומרים אורגניים ומתכלים. המוצרים יקרים, הם אינם מתכלים במטמנות רגילות אלא רק בקומפוסטרים ובפועל יוצרים עומס על מטמנות האשפה.

הפתרון, הטוב והיעיל ביותר הוא פשוט – לצמצם את השימוש עד כמה שאפשר. ללכת לקניות עם סל, לומר "לא" לקשיות שתייה ולהשתמש בכלים רב פעמיים.

 

כחלק מהמאבק לצמצום השימוש בפלסטיק חד פעמי, הורים למען האקלים פועל להוצאת הפלסטיק מהצהרון בגן ובבית הספר. קראו והצטרפו גם אתם!
זבל פלסטי בטבע.jpg
הורים למען האקלים פועל להוצאת הפלסטיק מהצהרון בגן ובבית הספר. הצטרפו גם אתם!